Добруджа 07 отстрани Левски и се класира на финалите за Купата на България. Тежък жребий отреди за съперник на зелените от Добрич да бъде лидерът в първенството с 11 победи и 2 загуби – Пирин. 8 отбора се класираха за заключителния етап в надпреварата. Те ще спорят за трофея от петък до неделя в Монтана.
В дербито на третия кръг за Купата на България по волейбол за мъже Добруджа 07 победи Левски с 3:2 в зала „Добротица“. Гостите от София спечелиха първия гейм с 25:21. Добруджа 07 обърна развоя на срещата в своя полза, като в следващите две части сините останаха на 19 и 20 точки. Левски взе четвъртия гейм с 25:19 и вкара мача в тайбрек. Решителната пета част бе за добричлии – 15:12. Така Добруджа 07 се класира за финалния турнир в надпреварата.
Припомняме, че Добруджа 07 неизменно достига финала за Купата на България по волейбол за мъже в последните 4 години, като на 2 пъти спечели турнира.