Генерална репетиция за новото футболно първенство направи новият член на Б-група „Черноморец” – Балчик. В контролата тимът на Белия град надигра „Нефтохимик” – Бургас с 2:1.
На обновения си стадион, пред 500 зрители, балчиклии надиграха с 2:1 изпадналия от А-група „Нефтохимик” – Бургас. Попаденията отбелязаха Мирослав Начев през първото полувреме и Виктор Митев през втората част. Гостите върнаха един гол в края на мача.
Тимът от Балчик стартира в професионалния футбол с гостуване на ФК „Созопол”, тази събота.
Амбицията на наставника на „Черноморец” е да даде шанс на юношите от школите на цяла Североизточна България да играят професионален футбол в неговия тим.