Спортен клуб по плувни спортове „Добруджа“ завоюва 3 титли, 1 сребърен медал и постави национален рекорд на международния турнир по плуване „Замората“ в София този уикенд. В състезанието, организирано от клуб „Левски“, участваха над 550 деца от 10 до 16 години от 41 клуба от цялата страна, както и от Сърбия и Македония.
Станислава Сарандева от СКПС „Добруджа“ бе най-бърза на 50 метра свободен стил при момичетата до 12 години. Тя спечели първото място в дисциплината с 29.17 секунди, с което подобри един дълго задържал се рекорд в българското плуване – от 1989 година. На 100 метра свободен стил Станислава спечели сребро.
Максим Михайлов завоюва две титли – на 50 и 100 метра гръб, оставяйки съперниците далеч зад себе си.
Силно се представиха и останалите четирима плувци на СКПС Добруджа, участвали в „Замората“. Каролина Василева, Теодора Недева, Здравко Желев и Калоян Коев записаха участия на финали и класирания в топ 8 на силния турнир в столицата.
Клубът беше създаден м.г. Картотекираните във федерацията деца към момента са 34, около 70 са трениращите.